Jahtklubist

Tallinna Jahtklubi on Eesti üks vanimaid ja väärikamaid jahtklubisid. 2010. aasta 8. septembril täitus 100 aastat päevast, mil seltskond Tallinna ärimehi eesotsas Harry Schröderiga kokku sai ning uue jahtklubi põhikirja üksmeelselt vastu võtsid. 1941. aastal klubi tegevus peatus, kuni 1988. aastal – enam kui nelikümmend aastat hiljem – grupp aktiivseid purjetajaid Tallinna Jahtklubi tegevuse taastas.

 

Tallinna Jahtklubi liikmed on peamiselt kaatri- ja jahiomanikud, võistluspurjetajaid ja huvimeresõitjaid, võistlusametnikud ja treenerid, aga ka lihtsalt merd armastavad ja austavad veesõbrad.

 

2010. aastal toimus märkimisväärne sündmus klubi ajaloos. Tallinna Jahtklubi klubiruumid asuvad taas kohas, kus klubi sada aastat tagasi asutati – tänase Tallinna Vanalinna sadama kai ääres. On uhke tõdeda, et lisaks meie senisele kodusadamale Lohusalus, on Tallinna Jahtklubi taas ka Tallinna linna keskuses.

 

2006. aastal avas klubis uksed Tallinna Jahtklubi purjetamiskool, kus toimub nii purjetamisalane algõpe kõige väiksematele „merekarudele" kui ka treeningud tipp-purjetajatele.

 

Tallinna Jahtklubi osaleb aktiivselt ka Eesti võistluspurjetamise edendamisel. Juba kümme aastat on meie klubi korraldanud Lohusalus peetavaid Tallinna Jahtklubi karikavõistlusi, mis on ühtlasi Eesti Karikavõistluste üheks etapiks ning vaieldamatult üks suuremaid purjeregatte Eestis.

 

Me peame väga oluliseks sõprussuhteid nii kohalike kui ka maailma erinevate jahtklubidega, kus meie klubiliikmed on alati teretulnud peatusteks oma pikkadel merereisidel. Kaugemalt on meie sõprusklubideks näiteks Seattle Jahtklubi USA-s, NRV (Norddeutscher Regatta Verein) Hamburgis Saksamaal, Ponta Delgada Jahtklubi Asoori saartel jne.

 

Tallinna Jahtklubi ja meie pühendunud liikmed jagavad meelsasti oma teadmisi, kogemusi, mereelamusi ning infot, mis võiks meile kõigile kasulik olla. Käesolev kodulehekülg pakub laialt informatsiooni klubi ja meie liikmete tegemiste kohta. Tere tulemast Tallinna Jahtklubisse!

 

 

Jüri Käo
Tallinna Jahtklubi kommodoor